Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Polska wyborna wódka ma wiele dobrych właściwości. Wódka również może pomóc naszemu zdrowiu. Badania naukowe pokazują, że kontrolowane dawki alkoholu (dobra wódka) przyczyniają się pozytywnie
dla naszego zdrowia.

polska dobra wódka..

 


Ciekawostki...

Warto pamiętać o różnorodnych funkcjach wódki, wódka służy nam w wielu dziedzinach.

Wódka na codzień i od święta, trzeba z niej korzystać.

Różnice pomiędzy wódka są duże, jedna to dobra wódka, inna zdecydowanie gorsza Producenci oferują wiele alkoholowych trunków, wódka czysta, wódka smakowa Doskonałym trunkiem na wesele jest wódka czyli wódka na wesele

Najlepsze drinki, lista Top 10 drinków z wódką

Proponujemy zestawienie 10 najpopularniejszych drinków z wódką. Jeżeli chcemy uchodzić za osobę znajomą z kulturą drinkową nie tylko z czasopism i relacji znajomych, koniecznie musimy spróbować

inne drinki

. A może zrobić je w domu?
Drink „Ostryga”


drink nr 10
Znany i lubiany „Sex on the Beach”, który możemy przyrządzić dosłownie za 3 minuty. Aby otrzymać prawdziwy „Sex” wystarczy zmieszać w shakerze wódkę, brzoskwiniowy schnaps, sok z żurawiny, pomarańczy i ananasa, oraz drobne kostki lodu. Nasze drinki podajemy w wysokiej szklance z wisienką.

drink nr 9
Drinki „Roberta”, wynalezione w 1963 roku we Włoszech przygotowuje się na podstawie wódki, martini dry, marascino, campari oraz likieru bananowego. „Robertę” przybieramy plasterkiem pomarańczy.

drink nr 8
Zabójcza mieszanka „Green Angel”, mająca w swoim składzie oprócz wódki jeszcze dżin, tequilę, bacardi, absynt, sour mix oraz colę, pokona nawet najmocniejszą głowę.

drink nr 7
Drinki „Red Hot Slammer” wcale nie są łagodniejszym przykładem drinku z wódką. Zawiera on same alkoholowe trunki (wódka, tequila, dżin, grenadyna, rum i szampan). Nie wiadomo w którym momencie jego amator żegna się ze swoim rozumem – po spożyciu, czy już przed?:)

drink nr 6
I piąte miejsca zajmują

drinki dla pań

: Strawberry Night (wódka, syrop waniliowy, likier jabłkowy, sok ananasowy, truskawkowy mix) oraz Cream Brulle Martini (likier orzechowy, likier kakaowy, syrop waniliowy, śmietanka, i oczywiście wódka i martini). Mniam-mniam!

drink nr 4
Drinki „Harvey Wallbanger”, będące mieszanką wódki z galliano ponoć zmuszają amatora obijać się o ściany.

drink nr 3
Meksykanka „Raquel” jest na trzecim miejscu. Podaje się te

drinki

w niewielkim kieliszku. Jest on niezwykle harmonijnym połączeniem wódki, blue curacao, likieru kakaowego, fiołkowego oraz śmietanki.

drink nr 2
„Blue Lagune”, autorstwo którego jest przypisywane słynnemu Gauguin’owi. Wynaleziony ponoć został na Tahiti, gdzie wielki malarz udał się po zakazie lekarzy spożywać absynt. Mieszanka wódki, blue curacao, sour mix i lemoniady zastąpiła artyście zieloną wróżkę.

drink nr 1
I, nareszcie, zwycięzca naszego topu – Vodka Martini! Tak, właśnie

drinki

„wstrząśnięte, nie mieszane”, wódka i Martini Dry, a na dnie oliweczka.Bardzo dobre drini...


Dobre drinki z wódki to niezły przyjaciel na niejedno popołudnie. Wszystko zależy od indywidualnego gustu, jedni lubią drinki słodkie, inni wąlą kwaśne, lekko wytrawne. Napewno każdy znajdzie jakiś wyborny koktajl dla siebie wśród bardzo wielu receptur na wspaniałe drinki.